Obrat a výhra! Energie veze dva body z Hradce

V rámci 33. kola se svěřenci Davida Bruka vydali do Hradce Králové. Na góly se čekalo do druhé třetiny, ve které si domácí vytvořili jednobrankový náskok. Zásluhou Ondřeje Beránka se v závěrečné dvacetiminutovce podařilo energetikům srovnat na 2:2. I přes velkou marodku se Energii nakonec podařilo odvézt dvoubodový zisk.
Tipsport extraliga, 33. kolo, pá 5.1.2024, Hradec Králové, ČPP ARÉNA
Mountfield HK
2:3sn
0:0, 2:1, 0:1 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 24:09 Perret (Freibergs, Jasper; 5/5), 36:06 Jank (Jasper, Tamáši; 5/5) – 33:02 Černoch (Bartejs; 5/5), 47:01 Beránek (Plutnar, Černoch; 5/4), rozh. náj. Jiskra. Rozhodčí: Úlehla, Cabák – Ondráček, Špůr. Diváci: 3652. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 48:19 (13:5, 14:6, 13:6). Zblokované střely: 11:4. Hity: 2:3. Vhazování: 33:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
diváci3652
Mountfield HK: Lukáš – Kalina, Ouellet-Blain, Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs – Šťastný, Miškář, Estephan – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Lalancette, Jergl – Pavlík, Pilař, Eberle – Zachar.
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Rohan, Stříteský, Rulík, Bartejs, Tureček – Rachůnek, Hladonik, Kangasniemi – Jiskra, Černoch, Beránek – Redlich, Kofroň, Procházka – Koffer, Přikryl, Kružík.

V první třetině si oba celky připravily několik solidních šancí. Nejprve to byli domácí, kteří ohrozili Frodlovu svatyni. V 10. minutě se Šťastný společně s Miškářem dostali do přečíslení dva na jednoho, z vyložené pozice pak druhý jmenovaný netrefil branku. Další akce byla energetiků. Ondřej Beránek proskočil mezi dvěma obránci a jel sám na branku, ovšem při kontaktu s obránci byl rozhozen a zakončoval v polopádu. V 18. minutě vyrazili Karlovarští do přečíslení a střelecký pokus Jana Hladonika nakonec neohrozil Lukáše. Na první branky se čekalo do druhého dějství.

Na začátku druhé třetiny mohl otevřít skóre zápasu Perret, když propadla karlovarská obrana, ale na Dominika Frodla si nepřišel. Ve 25. minutě se v Hradci už radovali. Po špatném vyhození se kotouče ujal Freibergs, jehož střílené nahození gólman Energie vyrazil a puku se zmocnil Jordann Perret a jeho střela skončila pod víkem - 1:0. Po polovině utkání se hostům podařilo srovnat. Rozjetý a nehlídaný Jiří Černoch prošel do pásma a v brejkové situaci propálil domácího brankáře střelou mezi betony - 1:1. Vyrovnané skóre vydrželo zhruba tři minuty. Bohumil Jank dělovkou od modré čáry vrátil domácím těsné vedení - 2:1.

Karlovarští vstoupili do závěrečné dvacetiminutovky velice aktivně, ale v koncovce se jim nedařilo uspět. Navíc se hosté trápili v přechodu do středního pásma. Velkou šanci měl Tomáš Pavelka, jehož střelu z levého kruhu lapil Frodl do své lapačky a výrazně podržel svůj tým. Energie využila přesilovou hru. Ondřej Beránek nechtěně tečoval střelu Michala Plutnara, která zapadla do sítě Hradce Králové a rázem bylo vyrovnáno - 2:2. Pět vteřin před koncem třetiny se ve velké příležitosti ocitl Patrik Miškář, ale na fantoma Frodla si v závěru základní hrací doby nepřišel.

Dvě minuty po začátku prodloužení Tomáš Bartejs zasáhl Jergla do obličeje a vysloužil si dvouminutový trest. Mountfield měl tak ideální prostor pro rozhodnutí klání. Oliver Okuliar rozezněl bombou z pravého kruhu tyčku za Frodlovými zády. Tlak Hradce byl velice intenzivní, ale gólman Karlových Varů předvedl fantastický výkon, díky němuž dospělo utkání až do samostatných nájezdů.

Po Černochově gólu srovnal sérii Jergl. Poté se podařilo prosadit Ondřeji Beránkovi, který ovšem přišel o kotouč a jeho trefa tak nebyla uznána. O vítězství rozhodl povedenou brankou Vít Jiskra.

Peter Frühauf (Mountfield HK): „Těžko se to hodnotí, trpká porážka. Kluci přišli skvěle nastavení a fakt bylo vidět, že chtějí a jdou si za tím, podobně jako v Třinci. Nemám jim co vytknout. Soupeř nám hrozil z brejkových situací, v tom byl nebezpečný a museli jsme si dát pozor, ale já osobně jsem věřil. Věřil jsem i v poslední šanci na konci základní hrací doby, že to urveme, ale nestalo se. Vary našly cestu k vítězství, což jim slouží ke cti. To dobré týmy umí. My to bohužel musíme skousnout, ale takhle jako dnes musíme hrát. Byli jsme i přímočařejší, víc jsme nahazovali puky do brankoviště, jak jsme to chtěli. Tam musíme najít cestu, jak dopravit puk do sítě."

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Mužstvo zaslouží pochvalu za obětavý defenzivní výkon v čele s výborným brankářem Frodlem. Na druhou stranu, pokud se na to podíváme reálně sportovníma očima, tak naše až zdecimovaná sestava byla po většinu utkání v hluboké defenzivě a Hradec byl jednoznačně lepším týmem. Uloupili jsme tady dva body."